Rol Yönetimi

Top  Previous  Next

Rol Yönetimi, siteye giriş yapan kullanıcıların erişim izinlerinin ayarlandığı menüdür. Site Yöneticisinin isteği doğrultusunda istenildiği kadar rol tanımı yapılarak kullanıcıların site içerisindeki erişim noktaları sınırlandırılabilmektedir.

 

Rol Ekleme
Rol Düzenleme

 

 

arrow22Rol Ekleme

 

nuke rol ekleme

 

Rol ekleme işlemi yapılırken Rol Yönetimi sayfası içerisinde nuke rol ekle butonu butonuna basılır. Açılan alandan Rol Adı , Rol Açıklaması ve Yetkiler bölümü kullanıcı isteği doğrultusunda doldurulduktan sonra Kaydet butonuna basılarak rol ekleme işlemi tamamlanır.

 

arrow22Rol Düzenleme

 

nuke rol düzenleme

 

Rol düzenleme işlemi yapılırken Rol Yönetimi sayfası içerisinde düzenleme yapılmak istenilen rol satırında bulunan Düzenle butonuna basılır. Açılan alandan ilgili değişiklikler yapıldıktan sonra Kaydet butonuna basılarak işlem tamamlanır. Rol silme işlemi yapmak için ilgili rol satırında bulunan Sil butonuna basmak yeterlidir.

 

Rol düzenleme ve silme işlemleri yalnızca kullanıcı tarafından oluşturulan roller için geçerlidir. Sistem tanımlı olarak gelen Anonymous, Bayi Admin, Site Admin, Üye kullanıcılarında düzenleme ve silme işlemleri gerçekleştirilemez.