Kullanıcı Modülleri

Top  Previous  Next

Kullanıcı Modülleri, site içerisinde kullanılan modüllerin görüntülendiği mevcut modüller üzerinde değişikliklerin yapıldığı, modüllerin aktiflik pasiflik seçneklerinin belirlendiği sayfadır.

 

 

Modül Ekleme
Modül Düzenleme
Modül Geçmişi

 

arrow22Modül Ekleme

 

Modül ekleme işlemi site içerisinde varolan bir modülü aktif hale getirmeyi ifade etmektedir. Site içerisinde kurulum sırasında varsayılan olarak gelen modüller mevcuttur. Kullanım karmaşasını engellemek ve sitenin daha hızlı çalışmasını sağlamak amacı ile bazı modüller pasif olarak gelmektedir. Pasif olarak gelen modüller kullanılmak istenildiği zaman ilgili sayfa içerisinden aktif hale getirilmelidir. Modülü aktif hale getirme işlemi bir defaya mahsus bir işlemdir.

 

Genel olarak modülleri aktif hale getirme işlemi yapılırken modülün bulunduğu sayfa açılır. Sayfanın alt tarafında bulunan nuke dizayn modu butonu butonuna basılarak dizayn moduna geçilir. Aktif hale getirilmek istenilen modülün üzerine tıklanır. Açılan sayfada modül ile ilgili gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra nuke kaydet butonu butonuna basılarak modül kaydedilir. Daha sonra sayfanın alt tarafında bulunan nuke dizayn modu kaydet butonu butonuna basılarak işlem tamamlanır.  

 

arrow22Modül Düzenleme

 

nuke kullanıcı modülleri filtre

 

Daha önceden aktif hale getirilen modüller üzerinde düzenleme işlemi yapılırken karmaşıklığı azaltmak ve işlem kolaylığı sağlamak amacı ile modül arama alanı kullanılabilir. Modüle ait oluşturma ve değişiklik tarihi veya modül adı ve id numarası kullanılarak modülller kolayca bulunabilir. İlgili modül daha önceden aktifleştirilmesine rağmen pasif halde bulunuyorsa Pasif Kayıtları Göster seçeneği mutlaka işaretlenmelidir.

 

nuke kullanıcı modülleri modüller

Düzenlenmek istenilen modül bulunduktan sonra ilgili modül satırında bulunan nuke işlemler düzenle butonu butonuna basılır. Her modül için farklılık gösteren modül özellikleri ekranında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra kullanıcı isteği doğrultusunda nuke önizleme butonu butonuna basılarak yapılan değişiklikler kaydedilmeden görüntülenir. İnceleme işlemi yapıldıktan sonra sayfanın altında bulunan nuke kaydet butonu butonuna basılarak işlem tamamlanır.

 

 

Sistemde kullanımı tamamlanan modüller site performansını artırmak ve karmaşayı engellemek amacı ile pasif hale getirilebilimektedir. Pasif hale getirme işlemi yapılırken ilgili modül bulunduktan sonra modül satırında bulunan nuke işlemler pasifleştir butonu butonuna basılarak işlem tamamlanır. Pasif halde bulunan modülü aktif hale getirmek için yine ilgili modül bulunduktan sonra modül satırında bulunan nuke işlemler aktifleştir butonu butonuna basılarak işlem tamamlanır.

 

arrow22Modül Geçmişi

 

nuke kullanıcı modülleri modüller

 

Modül Geçmişi site içerisinde kullanılan modüllere ait geçmiş dönemlerde kullanılan ayarlamaları ulaşılmasını ve istenildiği takdirde yeniden kullanılması sağlayan özelliktir. Modüllere ait geçmiş görüntülenmek istenildiği zaman ilgili modül satırında bulunan nuke işlemler modül geçmişi butonu butonuna basılır.

 

nuke kullanıcı modülleri modül geçmişi

 

Modül geçmişi sayfası içerisinde istenilen modül nuke işlemler önizleme butonu butonuna basılarak incelenir. Geçmişte bulunan modüller nuke işlemler aktifleştir butonu butonuna basılarak aktif hale getirilir.