Dönüşüm Merkezi İşlemleri

Top  Previous  Next

 

Şube1 ve Şube2 Databaselerinden Merkeze aktarım yapılacağını varsaydığımız için istemci olan yani Merkez database'i açıp veri transferini sağlıyoruz. Veri Transfer işlemi daima Veri alacak olan database'e bağlantı sağlanır ve işlemler başlatılır.

 

OfisnetSystem - Dönüşüm Merkezi - Dönüşüm Merkezi İşlemleri seçilir.

 

donusum13

 

1. Sunucular

 

Tanımlanmış olan Sunucuların listelendiği bölümdür. Veri transferi yapılacak olan Sunucu seçimi yapılır.

 

2. İşlem Türleri

 

Database içerisinde yapılan işlemlerin gruplanmış halidir. Grup adına tıklanınca Kayıt Filtresi bölümünde tabloların listesi gelir ve isteğe bağlı veri transferi sağlanır. Tablolar arası filtre yapılması ve özel gönderimler için Konfigürasyon tanımlarında Filtre kullanımı bölümünden tanımlama yapılabilir.

 

3. Seçenek Kayıt

 

Seçenek Grup Adı alanına isim verilir ve Kaydet butonuna tıklanır. Bu bölümdeki tanımlamalar Profil olarak kullanılır ve birden fazla tanımlama yapılarak farklı seçeneklerde veri aktarımı sağlanır.

 

4. Kayıt Filtresi

 

İşlem Türlerinde seçili olan gruba ait tabloların listesi bulunur. Fare sağ tıklanarak Hepsini Seç veya Hiçbirini Seçme kullanılarak veri transferi yapılacak tablo seçimleri yapılır. Filtre bölümünden kısıtlama yapılabilir. Bu Filtre kullanımı İşlem Türleri alanında seçili olan grup için geçerlidir. Her gruba farklı tanımlama yapılabilir.

 

Filtre

 

donusum16

 

Alan Adı

Açıklama

İlk-Son Tarih

Veri Transferi yapılacak başlama ve bitiş tarihlerinin belirlendiği alandır. Kartlar ve işlemlerdeki tarihlere göre belirlenir. Eski tarihlere işlem girildiği zaman ilk-son tarih aralığı yapılan işlem tarih aralığında olması gerekir.

Kayıt Sayısı

Veri Transferi kayıt sayınının belirtildiği ve sınırlandırıldığı alandır.

Başlangıç

Kayıtların başlangıç sayısının belirtildiği alandır.

Ek Filtre

Kayıtlar içerisinde filtre alanına göre aktarım yapılması sağlanır. (Örneğin; Kayıt Filtresi bölümünde Alış ve Satış seçilir. Ek Filtre alanında BELGE_NO IS NOT NULL yazıldığında Alış ve Satışlar içerisinde Belge No dolu olanların aktarılması sağlanır.)

Doğrula

Güncelleme sırasında önceden aktarılmış işlemlerin kontrolü yapılır değişiklik ve yeni eklenen işlemlerin eklenerek aynı olmasını sağlayan seçenektir.

RGUID güncelle

Daha önce gönderilmiş kayıt için güncelleme yapıldığı zaman UUKey alanına göre eşleme yapılır ve kayıt güncellemesi ile birlikte RGUID güncellemeside yapılır. RGUID değeri aktarım işlemleri sırasında kayıtlar için oluşturulan numaradır.

Veri Alma Seçeneği

Seçenek Adı

Açıklama

Sadece Yenilerini Al

Kayıtların tarihlerine bakılarak sadece yeni kayıt olduğu zaman veri aktarımı gerçekleşmesini sağlar.

Hepsini Güncelle

Tüm kayıtları aktarır ve değişiklik olan kayıtlarında güncellemesini sağlar.

Yenilerini Güncelle

Kayıtlar üzerinde değişiklik varsa günceller yoksa yenilerini aktarır.

 

donusum18

 

Filteleme işlemleri tamamlandıktan ve grup , tablo seçimleri yapıldıktan sonra Başlat butununa tıklanır.

 

donusum15

 

İşlemlerin başladıktan sonra tamamlanma süreci izlenir.

 

donusum14

 

Aktarım işlemleri tamamlandıktan sonra Veri alma işlemi tamamlandı mesajı alınır.