Stok İncele

Top  Previous  Next

Stok İncele, sistemde tanımlı olan stok kartlarının ürün ağacı(grubu) yapısı ile veya bütün stok kartlarının bir arada görüntülenmesi ile incelendiği menüdür. Stok Bilgileri penceresi içerisinde stok kartına ait güncel ve eski fiyatlar, stok durumu, stok detayı vb. bilgiler yer almaktadır.

 

 

Stok İncele

 

stok incele

 

Ürün ağacı(grubu) stok kartlarını incelerken sadelik ve işlem kolaylığı sağlamaktadır. Stoklar, stok kartları içerisinde seçilen ürün gruplarına göre listelenmektedir. Pencere içerisinde sağ tuş yapılıp "Liste" seçeneği pasif yapılarak bütün stokların listelenmesi sağlanmaktadır. Stok Bilgileri penceresi içerisinde yeni stok eklenebilir, eklenilen stok kartları incelenebilir. Yeni stok kartı eklemek için pencere içerisinde sağ tuş yapılır. Açılan menüden "Yeni Stok" seçeneği seçilerek işlemler tamamlanır. Stok kartı ekleme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Seçili durumda bulunan stok kartını incelemek için, farenin sağ tuşuna basılır açılan menüden "İncele/Değiştir" seçeneği seçilerek işlem tamamlanır.

 

Pencerenin sağ alt kısmında ve farenin sağ tuşuna basıldığı zaman çıkan ekle seçeneği alış-satış işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Alış-satış işlemlerinde ürün ekleme işlemi yapılırken seçili stoğu belirtilen miktarda işleme eklemek için kullanılmaktadır.

 

 

stok bilgileri stok ekle

 

Pencerenin en altında bulunan seçenekler alanı ile stokların personel, cari ünvanı, stok yeri ve işlem noktasına göre filtrelenmesi sağlanmaktadır. Kayıt Sayısı pencere içerisinde görüntülenecek kayıtların sayısının belirlendiği alandır.

 

Fiyatlar

 

stok incele fiyatlar

 

Fiyatlar, seçili durumda bulunan stok kartına ait sistemde tanımlanan fiyat bilgilerini gösteren sekmedir. Fiyat Listeleri veya stok kartının içerisinde yer alan Fiyat sekmesi yardımı ile fiyat bilgisi eklenmektedir. Sekmenin alt kısmında fiyat bilgileri ödeme biçimi, fiyat türü ve kampanyaya göre filtrelenmektedir. Sekmenin sağ tarafında da stok kartı için tanımlanan uyarı mesajları görüntülenmektedir.

 

Eski Fiyatlar

 

stok incele eski fiyatlar

 

Eski fiyatlar, stok kartına ait son alış, son satış, ortalama alış vb. eski fiyat bilgilerinin gösterildiği alandır. Fiyat bilgilerinin gösterildiği alanın hemen altında bulunan alandan filtreleme yapılarak eski fiyat bilgileri içinde istenilen bilgiye ulaşılması kolaylaştırılmaktadır. Eski fiyat bilgileri ve filtreleme hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Stok Durumu

 

stok incele stok durumu

 

Stok Durumu, seçili durumda bulunan stok kartına ait stok durumu(liste veya matris olarak), envanter, açık alış-satış ve açık stok işlemlerinin gösterildiği sekmedir. Genel olarak stok kartının içerisinde bulunan Durumu sekmesine benzemektedir. Durum matris sekmesi stok kartının asortili olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Stoğun durumu bir matris tablosu ile görüntülenmektedir. Açık alış-satış ve açık stok işlemleri sekmesi ise stok kartına ait kapanmayan işlemleri göstermektedir. Kapanan işlemler beyaz renkte açık işlemler turkuaz renkte görüntülenmektedir.

 

Stok Detayı

 

stok incele stok detayı

 

Stok Detayı, stok kartının Detay sekmesinde eklenilen bilgilerin gösterildiği sekmedir.

 

Hareket İncele

 

stok incele hareket incele

 

Hareket İncele, seçili durumda bulunan stok kartına ait alış-satış ve stok işlemlerinin görüntülendiği sekmedir. Sekmenin alt tarafında bulunan filtre alanları ile işlemler filtrelenerek işlem kolaylığı sağlanmaktadır.

 

Foto/Açıklama

 

stok incele foto-acıklama

 

Foto/Açıklama, seçili durumda bulunan stok kartına ait stok kartı içerisinde bulunan fotoğraf görselinin ve stok kartına eklenilen açıklamanın bulunduğu sekmedir.