Nuke Kullanıcılar

Top  Previous  Next

Nuke Kullanıcılar, Nuke modülü kullanan firmalarda web sitelerinde kullanılmak üzere cari kart ve şahıs cari kart için oluşturulan kullancı bilgilerinin yer aldığı menüdür. Yeni kullanıcı ekleme işlemleri cari kart ve şahıs cari kartın ilgili alanlarından yapılmaktadır. Mevcut kullanıcılar üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

 

nuke kullanıcılar

 

Mevcut Kartları inceleme ve bilgi değişikliği işlemleri yapılırken değişiklik yapılmak istenilen kullanıcı seçilir, farenin sağ tuşun basılarak "İncele" seçeneği seçilir.

 

Alan Adı

Açıklama

Aktif

Eklenmiş olan kullanıcının aktiflik(geçerlilik) bilgisinin yer aldığı alandır.

Kullanıcı Adı-Şifre

Eklenmiş olan kullanıcıya ait kullanıcı adı şifre bilgisinin yer aldığı alanlardır.

Adı Soyadı

Eklenmiş olan kullanıcıya ait ad-soyad bilgisinin yer aldığı alandır.

Firma

Eklenmiş olan kullanıcının firma bilgisinin yer aldığı alandır.

Role

Eklenmiş olan kullanıcının sitedeki role tanımı bilgisinin yer aldığı alandır. Role tanımları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Nickname

Eklenmiş olan kullanıcıya ait nickname(takma isim) bilgisinin yer aldığı alandır.

Aktivasyon Kodu

Eklenmiş olan kullanıcıya ait aktifleştirme işleminde kullanılan aktivasyon kodu bilgisinin yer aldığı alandır.

Özel Kod

Eklenmiş olan kullanıcıya ait özel kod bilgisinin yer aldığı alandır.

 

nuke kullanıcılar kullanıcı incele

 

Kullanıcı Bilgileri, eklenmiş olan kullanıcıya ait bilgilerin yer aldığı sekmedir. Genel olarak Nuke Kullanıcılar penceresi içerisinde görünen bilgilerle aynıdır. Farklı olarak bilgiler üzerinde değişiklik yapılabilmektedir. Yapılan değişikliklerin geçerli olması için mutlaka Navigator Aracı üzerinde bulunan "onay" butonuna basılmalıdır. Yine Navigator Aracı üzerinde bulunan yön tuşları ile kullanıcılar arasında geçiş yapılabilir. Pencerenin alt tarafında bulunan kullanıcı adı ve firma adı alanları ile kullanıcı bazlı veya firma bazlı arama yapılabilir.

 

Nuke Kullanıcılar penceresinden farklı olarak şifre ayarları yapılmaktadır. Şifresini unutan kullanıcılar için aktivasyon kodu üretilerek kullanıcıya yeni aktivasyon kodu verilir. Kod üretme işlemini yapmak için Aktivasyon Kodu alanında bulunan "uc nokta" butonuna basmak yeterlidir.

 

nuke kullanıcılar kişisel bilgiler

 

Kişisel Bilgiler, kullanıcıya ait ad, soyad, kimlik numarası vb. kişisel bilgilerin yer aldığı sekmedir. Pencerenin sağ tarafında da yine kullanıcıya ait adres ve telefon bilgileri yer almaktadır.

 

Serbest Alanlar, kullanıcı isteği doğrultusunda nuke kullanıcısına bilgi eklenmesi amacı ile metin ve sayı girişi için ayrılmış alanların yer aldığı sekmedir.