Firma İncele

Top  Previous  Next

Firma İncele, firmaya ait finans ve stok durumlarının detaylı olarak ve çeşitli şekillerde incelendiği, genel olarak yöneticilere ve finans departmanlarına yönelik menüdür.

 

Finans Durum

 

firma incele finans durum

 

Pencerenin alt tarafında seçilen firmaya ait finans durumunun banka, cari ve kasa olacak şekilde genel olarak görüntülendiği inceleme ekranıdır. İstenilen döviz türüne göre inceleme yapmak mümkündür. İstenildiği takdirde envanter bilgisi de görüntülenmektedir.

 

Stok Durumu

 

firma incele stok durumu

 

Pencerenin alt tarafında seçili olan firmaya ait sistemde fiziksel olarak stok hareketi gören stokların durumlarını gösteren ve  seçili maliyet yöntemi ve maliyet grubuna göre raporlayan sekmedir.

 

Stok

 

firma incele stok

 

Stok, sistemde kayıtlı olan stok kartlarına ait

 

Cari/Ciro Dağılımı

 

firma incele cari ciro dağılımı

 

Belirlenen filtrelere göre çıkan firma cirosunun carilere göre dağılımını sayısal veriler yardımıyla kullanıcıya sunan inceleme ekranıdır. Filtreler pencerenin alt tarafından belirlenmektedir. Filtreler belirlendikten sonra sayfa yenilenmelidir. Aksi takdirde değişiklikler uygulanmayacaktır.

 

Grafik

 

firma incele grafik

 

 

 

Ticari Bilanço

 

firma incele ticari bilanço

 

Ticari Bilanço, pencerenin alt tarafında belirlenen filtreler ve belirlenen tarih için firmanın ticari bilançosunun görüntülendiği inceleme ekranıdır. Ticari Bilançonun kullanılabilmesi için Ticari Bilanço Tanımları içerisinde gerekli tanımlamaların yapılması gerekmektedir.

 

Gelir Tablosu

 

firma incele gelir tablosu

 

Gelir Tablosu, belirlenen tarih aralığında ve belirlenen filtrelere göre firmanın gelir tablosunun aylık, yıllık, dönemlik veya standart olarak görüntülendiği inceleme ekranıdır. Gelir Tablosunun kullanılabilmesi için Gelir Tablosu Tanımları içerisinde gerekli tanımlamaların yapılması gerekmektedir.

 

İşlemler

 

firma incele işlemler

 

İşlemler, finans durumunu banka, cari ve kasa işlemlerine göre görüntüleyen inceleme ekranıdır. Pencerenin alt tarafında bulunan filtre alanları ile istenilen işlem türüne, tarihe ve diğer alanlara göre filtreleme yapılarak inceleme sonuçları daraltılabilmektedir.