Yeni Döneme Devir

Top  Previous  Next

 

Devir işleminin yapıldığı bölümdür.

Ana database'de tüm işlemlerin kalması ve yeni database'e seçilen tarihten sonraki işlemlerin aktarılmasını sağlar. Devir işlemi bitiminde aktarılan işlemler kontrol edilir ve artık Yeni Database'den devam edilir. Eskiye ait bilgiler Ana database içerisinde saklanır.

Ana Database haricinde Yeni (Boş) database açılır. Ofisnet.ini içerisine yeni database tanım satırları eklenir.

 

devir1

 

Aktif Database ve Yeni Database seçimi yapılır. Bağlantı test butonuna tıklayınca Database  yolu , kullanıcı adı ve şifre doğru olduğunda "Bağlantı normal yapıldı" mesajı alınır.

 

Profil

Standart yılsonu devri

Tarih seçiminden itibaren standart hareketlerin görülmesini sağlar.

Seri takipli devir

Tarih seçiminden itibaren Seri takip edilen stokların bulunduğu yerlerde kullanılır. Stok işlemlerinin tamamı yeni döneme aktarılır. Böylece takip edilen stokların eski hareketlerini görmek mümkün olabilir.

 

devir2

 

Çek-Senet işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. "Çek ve Senetler devredilmesin" işaretlendiği zaman çek ve senetlerin hiçbiri aktarılmaz. Sol bölümde listelenen Çek ve Senet durumları üzerine tıklanarak her durum için tarihler farklı seçilebilir. Sonraki butonuna tıklanrak ilerletilir.

 

devir3

 

Alış Satış işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir4

 

Stok işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür.Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir5

 

Cari Sistem işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür.Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir6

 

Banka işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür.Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir7

 

Banka Kredi işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. "Banka Kredi İşlemleri Devredilmesin" seçenek işaretlendiği zaman banka kredilerine ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir8

 

Kasa işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez. Devredilecek işlemler için her bir işlem üzerinde iken sağ taraftan tarih seçimi yapılarak o tarihren sonrasının devredilmesi sağlanır.

 

devir9

 

Web Modülü , Dönüşüm Merkezi , Servis Modülü , İstasyon Modülü işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez.

 

devir10

 

Muhasebe Modülü , Üretim Modülü , Market Modülü , Mobil Modülü , İkay Modülü işlemlerinin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez.

 

devir11

 

Firmaya ait seçeneklerin aktarılma seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Devredilmemesine ait seçenekler işaretlendiği zaman o gruba ait hiçbir işlem devredilmez.

 

devir12

 

Hesaplanması istenilen tutarlılıklar seçilir ve Sonraki butonuna tıklanır.

 

devir13

 

Devir işlemleri sırasında oluşan işlemlerin firma , işlem noktası ve personel seçimlerinin yapıldığı bölümdür. Seçimler yapıldıktan sonra Sonraki butonuna tıklanır.

 

devir14

 

Başla butonuna tıklanarak Devir işletimi başlatılır.

 

devir15

 

Yapılan işlemler liste şeklinde görünür. İşlemler bitene kadar müdehale edilmemesi gerekmektedir. Müdehale edilmesi durumunda yeni database'e tüm veriler gönderilemez ve istenilen devir işlemi gerşekleşmez.

 

devir16

 

Devir işlemi tamamlandı mesajı görüldükten sonra Kapat butonuna tıklanır.