Ticari Bağlantı

Top  Previous  Next

Firmaların alış/satış işlemleri için belirledikleri dönemlerde anlaştıkları stoklar için belli bir fiyat veya miktar üzerinden bağlantı kurmalarını sağlayan fonksiyondur.

 

Ticari Bağlantı

 

arrow22Ticari Bağlantı

 

Ticari bağlantının kurulması için Ofisnet içerisinde bazı tanımlamaların yapılması gerekmektedir. İlk olarak Alış/Satış Bağlantı Tanımı yapılır.

 

alış sastış bağlantısı

 

Alış-Satış Bağlantı penceresinin üst bölümünden bağlantıya verilecek ad belirlenir. Alt kısmından bağlantıya tabi olacak stok seçilir.

 

bağlantılı fiyat ticari

 

Bağlantı tanımlandıktan sonra Fiyat Listesi bölümünden yeni fiyat listesi oluşturulur ve Bağlantı Adı yeni listede belirlenir.

 

bağlı fiyat listesi bölümü

 

Bağlı fiyat listesi bölümünden bağlantıda kullanılacak stoğa fiyat belirlenir.

 

bağlantı lis

 

Cari bağlantı listesi formunda mause sağ tuşu kullanılarak mevcut bağlantı üzerinde İncele/Değiştir seçeneğiyle değişiklik yapılabilir. Yeni Bağlantı seçeneğiyle Alış/Satış Bağlantısında tanımlanmış bağlantı ve detayı belirlenir. Bağlantı Detayını Göster seçeneğiyle seçilen bağlantının stok detayları gösterilir.

 

cari bağlantı detayı

 

Alış veya satış işlemi içerisinde ekbilgiler bölümündeki bağlantı alanından cari bağlantı seçilmelidir. Böylece  bağlantı tanımlanmış carinin kapatması otomatik olarak gerçekleştirilmiş olur.

 

bağlantı cari işlem

 

Cari İşlemler bölümünde carinin penceresindeki Bağlantılar bölümünden yapılan bağlantının izlenmesi sağlanır.